درباره گروه تخصصی وبنا

ویژگی های ساخت سایت حرفه ای
ویژگی‌های بسیاری برای ساخت سایت حرفه ای در نظر گرفته می‌گردد اما بسیاری از کارشناسان بر ویژگی‌های ذیل حادثه حیث دارا‌هستند .

پباده سازی گرافیک

طراحی گرافیک در سایت حرفه‌ای می بایست به وسیله یک گرافیست حرفه‌ای انجام شود . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با هم در لحاظ میگیرد . وی شناخت خیر و خوبی از رنگ‌ها دارااست و با توجه به مدل کسب‌وکار و هدف آن , رنگ‌های متناسب را گزینش می‌کند . در ضمن دقت داراست که کاربران به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحات مورد نظر خویش دسترسی داشته باشند . این مسئله مخصوصا هنگامی اهمیت دارد که قالب وبسایت به حالت منحصربه‌فرد طراحی شود .

سرعت مطلوب

غالبا کاربران صبر توقع کشیدن برای لود شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت زیر داشته باشد به زودی اکثری از یوزرها خویش را از دست خواهد داد . از این گذشته , سرعت سایت یکی از عامل ها موثر بر بهبود سئوی وب سایت هم می باشد . عوامل زیادی بر سرعت وب سایت تاثیر می گذارند . مواقعی مثل عصر پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در ساخت سایت حرفه‌ای همه این کارداران در حیث گرفته می گردند تا تارنما در کوتاه‌ترین دوره ممکن بار گذاری شود .

طراحی ریسپانسیو

یکی مهمترین ویژگی‌های یک تارنما حرفه‌ای ریسپانسیو یا این که واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بخش اعظمی از یوزرها با استفاده از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها تماشا مینمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با تمامی دستگاه‌ها سازگار می کند و در نتیجه در تمامی دستگاه‌ها به نیکی اکران داده میگردد . در این حالت یوزرها می‌توانند به راحتی اسکرول یا این که زوم نمایند , به صفحات متفاوت بروند و متون را بخوانند . در طراحی وب سایت حرفه ای این نکته مطلقا باید در حیث گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

ویژگی های طراحی وب ماهر

در باب رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی بیان شده شده‌است با این حال بسیاری از افراد هنوز نیز این دو مضمون‌ را به جای نیز به کار می‌برند! مراد از تجربه کاربری احساس و حالی است که استفاده کننده در تعامل با تارنما شما به دست میاورد . طراح UX درباره‌ی یوزرها تحقیق مینماید و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و بعد با چک این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی می نماید . او مشخص و معلوم می نماید که کاربران چه طور و از چه مسیری به اطلاعات مورد نظر خود برسند .

مراد از رابط کاربری کلیه صفحه های و المان‌هایی مانند دکمه‌ها و آیکون‌ها است که استفاده کننده برای تعامل با تارنما از آن‌ها به کار گیری می‌نماید . طراح UI مسئولیت ایجاد نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارد .

نیازی به بیان کردن نمیباشد که در طراحی وب حرفه ای باید عنصرها رابط کاربری و تجربه کاربری به طور کامل در لحاظ گرفته شود و وبسایت باید مبنی بر تحلیل‌های ظریف آن ها طراحی شود .

سئو وب سایت یا این که سئوی سایت برای موتورهای جست و جو

سئوی وب سایت در سطوح متمایز انجام میگردد . شرکت‌ها باید سایتی را به شما تحویل بدهند که از لحاظ فنی تماما برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از بهینه سازی وب سایت در سطح محتوا انجام می شود . به کارگیری از کلیدواژه‌های مناسب و ارائه محتوای کیفیت بالا تاثیر اکثری در افزایش تعداد بازدیدکنندگان و بهبود جايگاه تارنما در برگه نتیجه ها گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر داراست .

بعضی از شرکت‌های طراحی سایت ماهر سرویس ها سئوی سایت را هم به مشتریان خود ارائه میدهند . توجه داشته باشید که تعیین لغات مهم مناسب و ارائه محتوای کیفیت عالی از مهمترین مشخصه‌های وبسایت حرفه ای می‌باشند و نقش مهمی در بهبود وب سایت شما دارا‌هستند . خوبتر است این کار را به اشخاص کارشناس بسپارید .

مدیریت سهل وآسان

فرقی ندارد از کدام زبان برنامه‌نویسی یا سیستم رئیس محتوا به کار گیری می‌کنید , درهرحال یکی‌از خصوصیات ساخت سایت ماهر سیستم یا این که پنل مدیر ساده و سهل وآسان است . بخش مدیریت باید به گونه‌ای پباده سازی شود که هر شخصی بتواند به راحتی با آن کار کند . مدیر وب سایت بایستی بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خود را به راحتی لود نماید و اصول بهینه سازی وب سایت را در بخش‌های گوناگون به کار بگیرد .

هزینه ساخت وب سایت حرفه ای
نمی‌توان ارزش دقیقی برای طراحی سایت ماهر اعلام‌کرد . شرکت‌ها طبق سفارش شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای وب سایت در نظر گرفته‌اید , هزینه و زمان مجال پیاده‌سازی را مشخص و معلوم می کنند . نکته واضح این است که برای داشتن یک سایت حرفه‌ای می بایست هزینه بیشتری بپردازید به این دلیل‌که یک


در دنیای طراحی سایت اسامی و گونه های متنوعی مطرح می‌گردد . از ساخت وب سایت مخصوص گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های فراهم و … . تفاوت در میان این انواع در ذهن اکثری از یوزرها سوال ایجاد می‌نماید . در‌این نوشته‌علمی به بررسی معنای طراحی وب سایت مخصوص می‌پردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های آماده بیان خوا‌هیم کرد .

وبسایت منحصر به فرد چیست؟
اولی نکته در زمینه‌ی سایت‌های منحصر به فرد این است که در طراحی آن‌ها از سیستم‌های مدیریت محتوای مهیا , نظیر وردپرس یا جوملا به کارگیری نمی‌شود . این سایت‌ها از در آغاز با کدنویسی در محفظه برنامه‌هایی مانند PHP یا این که ASP . NET پباده سازی میگردند .

بدین ترتیب پر‌نور می شود که پباده سازی قالب مخصوص ارتباطی با طراحی وب سایت اختصاصی ندارد . گهگاه امکان دارد شرکت وب سایت را بر شالوده سیستم مدیر محتوای آماده‌ای مانند وردپرس بسازد البته قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما پباده سازی کند . یعنی از قالب‌های بدون پول وردپرس یا این که طراحی وب سایت وبنا قالب‌هایی که قبلا در شرکت طراحی شده بوده است , به کارگیری نکند .

مورد دیگری نیز موجود است که در آن , شرکت با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای مدل مشخصی از وب سایت را می‌نویسد . به عنوان مثال نمونه‌ای از یک سایت فروشگاهی طراحی می‌کند و آن را به مشتریان متعدد می فروشد . در‌این‌صورت‌ , کدهای تارنما برای کمپانی اختصاصی است و به یک مشتری مختص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این سایت دسترسی ندارند .

در حالت دیگر , شرکت یک سیستم مدیر محتوای منحصر به فرد برای خویش می‌سازد و کلیه سفارش‌ها را در‌این دور و بر پباده سازی می نماید . سیستم‌های مدیریت محتوای همگانی مثل وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا هستند که بسیاری از آنها در اکثری از موردها زمینه به کار گیری قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیر محتوای منحصر به فرد این بخش‌های اضافی را ندارند و به همین علت در آن ها می‌توان تخت گاز به داده ها دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از طرف دیگر به دلیل اشراف شرکت بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارند .

در شرایطی که سایت‌های مهیا شرکت‌ها امکانات زمینه نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر دلیلی یک سایت با کدنویسی مخصوص بخواهید , کمپانی صفر تا صد سایت را اختصاصا برای شما طراحی مینماید . دراین‌صورت همه بخش‌های وب سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری صرفا برای شما طراحی شده‌است و مثال دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت طراحی سایت اختصاصی با سایت‌های مهیا
تفاوت طراحی وب اختصاصی با تارنما های فراهم

با مباحثی که مطرح شد احتمال دارد تا کنون تفاوت دربین سایت‌های منحصر به فرد و سایت‌های آماده را شعور کرده‌اید .

سایت‌های مهیا مبتنی بر سیستم‌های مدیر محتوای جهانی مانند وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته میگردند . در‌این حالت شرکت‌ها بدون چاره نیستند کلیه چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت طراحی وب بیشتر خواهد بود .
در ساخت وب سایت مخصوص , شرکت‌ها با اعتنا به سبک و امکانات مد نظر خویش , یک زبان برنامه‌نویسی را انتخاب می‌کنند و بر طبق آن , تمامی جزئیات وبسایت را طراحی می‌نمایند .
در طراحی سایت مخصوص عصر و نیروی انسانی بیشتری صرف میشود . به طور معمول این نوع از طراحی وقتی به کار می‌رود که سایت‌های فراهم ویژگی‌های مورد نظر کارفرما را نداشته باشند .
هزینه طراحی وب منحصربه‌فرد
مثل کلیه گونه های دیگر , هزینه طراحی وب سایت منحصربه‌فرد هم به تجهیزات و ویژگی‌های وبسایت وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این نوع سایت‌ها بایستی بپردازید بخش اعظم از هزینه سایت‌های آماده خواهد بود . برای داشتن یک وبسایت با طراحی اختصاصی بایستی هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در نظر بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “درباره گروه تخصصی وبنا”

Leave a Reply

Gravatar